ERA-2AEB4530X
Mfr.Part #
ERA-2AEB4530X
Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
453Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm