ERA-2AEB431X
Mfr.Part #
ERA-2AEB431X
Description
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Radiation Hardening :
No
Published :
Military Standard :
Not
REACH SVHC :
No SVHC
Depth :
500μm
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Resistance :
430Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED
Datasheets
ERA-2AEB431X
Panasonic ERA-2AEB431X
FIXED RESISTOR ERA-2A Series, Thin Film, 430Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C