ERA-2AEB3832X
Mfr.Part #
ERA-2AEB3832X
Description
RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
38.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED
Max Power Dissipation :
63mW
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
ERA-2AEB3832X
Panasonic ERA-2AEB3832X
FIXED RESISTOR ERA-2A Series, Thin Film, 38.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C