ERA-2AEB2321X
Mfr.Part #
ERA-2AEB2321X
Description
RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Working Voltage :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.32kOhm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Published :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
yes
Datasheets
ERA-2AEB2321X
Panasonic ERA-2AEB2321X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 2.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C