ERA-2AEB2212X
Mfr.Part #
ERA-2AEB2212X
Description
RES SMD 22.1KOHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Depth :
500μm
Series :
ERA-2A
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
22.1kOhm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
63mW
Military Standard :
Not
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Feature :
Automotive AEC-Q200
Voltage - Rated :
25V
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED
Construction :
Chip
Factory Lead Time :
12 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm