ERA-2AEB2150X
Mfr.Part #
ERA-2AEB2150X
Description
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
50V
Resistance :
215Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
Chip
Composition :
Thin Film
Datasheets
ERA-2AEB2150X
Panasonic ERA-2AEB2150X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 215Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C