ERA-2AEB1820X
Mfr.Part #
ERA-2AEB1820X
Description
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packing Method :
TR, PUNCHED
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
182Ohm
2
Working Voltage :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
ERA-2AEB1820X
Panasonic ERA-2AEB1820X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 182Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C