ERA-2AEB181X
Mfr.Part #
ERA-2AEB181X
Description
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0402
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
REACH SVHC :
Unknown
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
180Ohm
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
25V
Height :
406.4μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.063W 1/16W