ERA-2AEB1781X
Mfr.Part #
ERA-2AEB1781X
Description
RES SMD 1.78KOHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Automotive AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
1.78kOhm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packing Method :
TR, PUNCHED
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
ERA-2AEB1781X
Panasonic ERA-2AEB1781X
FIXED RESISTOR ERA-2A Series, Thin Film, 1.78kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C