ERA-2AEB1780X
Mfr.Part #
ERA-2AEB1780X
Description
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/16W 0402
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
178ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
ERA-2AEB1780X
Panasonic ERA-2AEB1780X
FIXED RESISTOR ERA-2A Series, Thin Film, 178Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C