ERA-2AEB1432X
Mfr.Part #
ERA-2AEB1432X
Description
RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
14.3kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Weight :
793.786648μg
Max Power Dissipation :
63mW
REACH SVHC :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Construction :
Chip
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED
Tape and Reel (TR)
Height :
406.4μm
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Case Code (Metric) :
Series :
ERA-2A
Termination :
SMD/SMT
Thin Film
Military Standard :
Not
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Voltage - Rated :
25V
Depth :
500μm
Datasheets
ERA-2AEB1432X
Panasonic ERA-2AEB1432X
FIXED RESISTOR ERA-2A Series, Thin Film, 14.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C