ERA-2AEB1372X
Mfr.Part #
ERA-2AEB1372X
Description
RES SMD 13.7KOHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
774
In Stock :
774
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Series :
ERA-2A
REACH SVHC :
Unknown
Case Code (Imperial) :
0402
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
1005
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Mount :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
63mW
Construction :
RECTANGULAR
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
13.7kOhm