ERA-2AEB1331X
Mfr.Part #
ERA-2AEB1331X
Description
RES SMD 1.33KOHM 0.1% 1/16W 0402
yes
Package Height :
0.35 mm
Resistance :
1330 Ω
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Rated Temperature :
85 °C
Reference Standard :
AEC-Q200
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Construction :
Chip
Reach Compliance Code :
Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063 W
Working Voltage :
50 V
Size Code :
Package Length :
1 mm
Number of Terminals :
2
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Package Width :
0.5 mm
Tolerance :
0.1%