ERA-2AEB131X
Mfr.Part #
ERA-2AEB131X
Description
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Voltage - Rated DC :
25V
Voltage - Rated :
50V
REACH SVHC :
No SVHC
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
130Ohm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0402 (1005 Metric)
Contact Plating :
Tin
Datasheets
ERA-2AEB131X
Panasonic ERA-2AEB131X
FIXED RESISTOR ERA-2A Series, Thin Film, 130Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C