ERA-2AEB1270X
Mfr.Part #
ERA-2AEB1270X
Description
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Automotive AEC-Q200
Published :
Resistance :
127Ohm
Power Rating :
63mW
Height :
406.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated DC :
50V
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Case Code (Imperial) :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
63mW
Datasheets
ERA-2AEB1270X
Panasonic ERA-2AEB1270X
FIXED RESISTOR ERA-2A Series, Thin Film, 127Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C