ERA-2AEB1210X
Mfr.Part #
ERA-2AEB1210X
Description
RES SMD 121 OHM 0.1% 1/16W 0402
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Mounting Feature :
yes
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C