ERA-2AEB1152X
Mfr.Part #
ERA-2AEB1152X
Description
RES SMD 11.5KOHM 0.1% 1/16W 0402
Chip
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packing Method :
TR, PUNCHED
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
11.5kOhm
Thin Film
Mount :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
63mW
Height :
406.4μm
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Case Code (Metric) :
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
Unknown
Termination :
SMD/SMT
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
2
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W