ERA-2AEB1150X
Mfr.Part #
ERA-2AEB1150X
Description
RES SMD 115 OHM 0.1% 1/16W 0402
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Working Voltage :
50V
Resistance :
115Ohm
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
AEC-Q200
Datasheets
ERA-2AEB1150X
Panasonic ERA-2AEB1150X
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-2A Series, Thin Film, 115Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C