ERA-2AEB1130X
Mfr.Part #
ERA-2AEB1130X
Description
RES SMD 113 OHM 0.1% 1/16W 0402
Voltage - Rated DC :
50V
REACH SVHC :
Unknown
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
113Ohm
Series :
ERA-2A
Published :
Power Rating :
63mW
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm