ERA-2AEB111X
Mfr.Part #
ERA-2AEB111X
Description
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
50V
Published :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
110Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W