ERA-2AEB104X
Mfr.Part #
ERA-2AEB104X
Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/16W 0402
Stock
1
In Stock :
1
Height :
350μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Case Code (Imperial) :
0402
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
25V
Military Standard :
Not
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
63mW
Case Code (Metric) :
1005
Automotive AEC-Q200
Depth :
500μm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
100kOhm
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packing Method :
TR, PUNCHED
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C