ERA-1ARW9311C
Mfr.Part #
ERA-1ARW9311C
Description
RES SMD 9.31K OHM 1/20W 0201
Stock
990
In Stock :
990
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Supplier Device Package :
0201
Power Rating :
50mW
Resistance :
9.31kOhms
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-1ARW9311C
Panasonic ERA-1ARW9311C
ERA-1A Series, Thin Film, 9.31kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C