ERA-1ARW8871C
Mfr.Part #
ERA-1ARW8871C
Description
RES SMD 8.87K OHM 1/20W 0201
Stock
990
In Stock :
990
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Tolerance :
±0.05%
Factory Lead Time :
42 Weeks
Resistance :
8.87kOhms
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Supplier Device Package :
0201
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-1ARW8871C
Panasonic ERA-1ARW8871C
ERA-1A Series, Thin Film, 8.87kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C