ERA-1ARW6651C
Mfr.Part #
ERA-1ARW6651C
Description
RES SMD 6.65K OHM 1/20W 0201
Stock
25
In Stock :
25
Resistance :
6.65kOhms
Tolerance :
±0.05%
Power Rating :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Supplier Device Package :
0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-1ARW6651C
Panasonic ERA-1ARW6651C
ERA-1A Series, Thin Film, 6.65kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C