ERA-1ARW6341C
Mfr.Part #
ERA-1ARW6341C
Description
RES SMD 6.34K OHM 1/20W 0201
Resistance :
6.34kOhms
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
50mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
ERA-1ARW6341C
Panasonic ERA-1ARW6341C
ERA-1A Series, Thin Film, 6.34kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C