ERA-1ARW6191C
Mfr.Part #
ERA-1ARW6191C
Description
RES SMD 6.19K OHM 1/20W 0201
Stock
959
In Stock :
959
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Supplier Device Package :
0201
Resistance :
6.19kOhms
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
ERA-1ARW6191C
Panasonic ERA-1ARW6191C
ERA-1A Series, Thin Film, 6.19kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C