ERA-1ARW562C
Mfr.Part #
ERA-1ARW562C
Description
RES SMD 5.6KOHM 0.05% 1/20W 0201
Stock
250
In Stock :
250
Resistance :
5.6kOhms
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Power Rating :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-1ARW562C
Panasonic ERA-1ARW562C
ERA-1A Series, Thin Film, 5.6kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C