ERA-1ARW472C
Mfr.Part #
ERA-1ARW472C
Description
RES SMD 4.7KOHM 0.05% 1/20W 0201
Stock
4
In Stock :
4
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.05%
Power Rating :
50mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
4.7kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
ERA-1ARW472C
Panasonic ERA-1ARW472C
ERA-1A Series, Thin Film, 4.7kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C