ERA-1ARW4021C
Mfr.Part #
ERA-1ARW4021C
Description
RES SMD 4.02K OHM 1/20W 0201
Stock
76
In Stock :
76
Supplier Device Package :
0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
4.02kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
42 Weeks
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power Rating :
50mW
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Datasheets
ERA-1ARW4021C
Panasonic ERA-1ARW4021C
ERA-1A Series, Thin Film, 4.02kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C