ERA-1ARW3831C
Mfr.Part #
ERA-1ARW3831C
Description
RES SMD 3.83K OHM 1/20W 0201
Stock
950
In Stock :
950
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.83kOhms
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Supplier Device Package :
0201
Power Rating :
50mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-1ARW3831C
Panasonic ERA-1ARW3831C
ERA-1A Series, Thin Film, 3.83kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C