ERA-1ARW332C
Mfr.Part #
ERA-1ARW332C
Description
RES SMD 3.3KOHM 0.05% 1/20W 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
3.3kOhms
Datasheets
ERA-1ARW332C
Panasonic ERA-1ARW332C
ERA-1A Series, Thin Film, 3.3kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C