ERA-1ARW2741C
Mfr.Part #
ERA-1ARW2741C
Description
RES SMD 2.74K OHM 1/20W 0201
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
2.74kOhms
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power Rating :
50mW
Datasheets
ERA-1ARW2741C
Panasonic ERA-1ARW2741C
ERA-1A Series, Thin Film, 2.74kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C