ERA-1ARW1401C
Mfr.Part #
ERA-1ARW1401C
Description
RES SMD 1.4KOHM 0.05% 1/20W 0201
Stock
885
In Stock :
885
Resistance :
1.4kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power Rating :
50mW
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Supplier Device Package :
0201
Datasheets
ERA-1ARW1401C
Panasonic ERA-1ARW1401C
ERA-1A Series, Thin Film, 1.4kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C