ERA-1ARW1181C
Mfr.Part #
ERA-1ARW1181C
Description
RES SMD 1.18K OHM 1/20W 0201
Resistance :
1.18kOhms
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power Rating :
50mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
42 Weeks
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-1ARW1181C
Panasonic ERA-1ARW1181C
ERA-1A Series, Thin Film, 1.18kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C