ERA-1ARW1151C
Mfr.Part #
ERA-1ARW1151C
Description
RES SMD 1.15K OHM 1/20W 0201
Power Rating :
50mW
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
1.15kOhms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
ERA-1ARW1151C
Panasonic ERA-1ARW1151C
ERA-1A Series, Thin Film, 1.15kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.05%, -55°C~155°C