ERA-1ARC9091C
Mfr.Part #
ERA-1ARC9091C
Description
RES SMD 9.09K OHM 1/20W 0201
Stock
4
In Stock :
4
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
0201
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
50mW
Resistance :
9.09kOhms
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Packaging :
Cut Tape (CT)
Datasheets
ERA-1ARC9091C
Panasonic ERA-1ARC9091C
ERA-1A Series, Thin Film, 9.09kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C