ERA-1ARC8061C
Mfr.Part #
ERA-1ARC8061C
Description
RES SMD 8.06K OHM 1/20W 0201
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Power Rating :
50mW
Resistance :
8.06kOhms
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
ERA-1ARC8061C
Panasonic ERA-1ARC8061C
ERA-1A Series, Thin Film, 8.06kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C