ERA-1ARC751C
Mfr.Part #
ERA-1ARC751C
Description
RES SMD 750 OHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
600
In Stock :
600
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
750Ohms
Power Rating :
50mW
Supplier Device Package :
0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
25V
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
ERA-1ARC751C
Panasonic ERA-1ARC751C
ERA-1A Series, Thin Film, 750Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C