ERA-1ARC6810C
Mfr.Part #
ERA-1ARC6810C
Description
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
900
In Stock :
900
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Resistance :
681Ohms
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Published :
2014
Supplier Device Package :
0201
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Voltage - Rated DC :
25V
Power Rating :
50mW
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
ERA-1ARC6810C
Panasonic ERA-1ARC6810C
ERA-1A Series, Thin Film, 681Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C