ERA-1ARC621C
Mfr.Part #
ERA-1ARC621C
Description
RES SMD 620 OHM 0.25% 1/20W 0201
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Resistance :
620Ohms
Datasheets
ERA-1ARC621C
Panasonic ERA-1ARC621C
ERA-1A Series, Thin Film, 620Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C