ERA-1ARC5761C
Mfr.Part #
ERA-1ARC5761C
Description
RES SMD 5.76K OHM 1/20W 0201
Stock
990
In Stock :
990
Resistance :
5.76kOhms
Packaging :
Cut Tape (CT)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Supplier Device Package :
0201
Power Rating :
50mW
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
ERA-1ARC5761C
Panasonic ERA-1ARC5761C
ERA-1A Series, Thin Film, 5.76kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C