ERA-1ARC562C
Mfr.Part #
ERA-1ARC562C
Description
RES SMD 5.6KOHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
700
In Stock :
700
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
5.6kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Supplier Device Package :
0201
Power Rating :
50mW
Datasheets
ERA-1ARC562C
Panasonic ERA-1ARC562C
ERA-1A Series, Thin Film, 5.6kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C