ERA-1ARC5490C
Mfr.Part #
ERA-1ARC5490C
Description
RES SMD 549 OHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
900
In Stock :
900
Power Rating :
50mW
Resistance :
549Ohms
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Published :
2014
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Supplier Device Package :
0201
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Datasheets
ERA-1ARC5490C
Panasonic ERA-1ARC5490C
ERA-1A Series, Thin Film, 549Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C