ERA-1ARC5110C
Mfr.Part #
ERA-1ARC5110C
Description
RES SMD 511 OHM 0.25% 1/20W 0201
Packaging :
Cut Tape (CT)
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
50mW
1 (Unlimited)
Published :
Resistance :
511Ohms
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-1ARC5110C
Panasonic ERA-1ARC5110C
ERA-1A Series, Thin Film, 511Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C