ERA-1ARC4991C
Mfr.Part #
ERA-1ARC4991C
Description
RES SMD 4.99K OHM 1/20W 0201
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Resistance :
4.99kOhms
Packaging :
Cut Tape (CT)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power Rating :
50mW
Datasheets
ERA-1ARC4991C
Panasonic ERA-1ARC4991C
ERA-1A Series, Thin Film, 4.99kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C