ERA-1ARC4751C
Mfr.Part #
ERA-1ARC4751C
Description
RES SMD 4.75K OHM 1/20W 0201
Stock
118
In Stock :
118
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Cut Tape (CT)
Supplier Device Package :
0201
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Resistance :
4.75kOhms
Voltage - Rated DC :
25V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Datasheets
ERA-1ARC4751C
Panasonic ERA-1ARC4751C
ERA-1A Series, Thin Film, 4.75kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C