ERA-1ARC472C
Mfr.Part #
ERA-1ARC472C
Description
RES SMD 4.7KOHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
744
In Stock :
744
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
4.7kOhms
Power Rating :
50mW
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-1ARC472C
Panasonic ERA-1ARC472C
ERA-1A Series, Thin Film, 4.7kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C