ERA-1ARC4640C
Mfr.Part #
ERA-1ARC4640C
Description
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
950
In Stock :
950
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
50mW
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Lead Free
Factory Lead Time :
42 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Resistance :
464Ohms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Voltage - Rated DC :
25V
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
ERA-1ARC4640C
Panasonic ERA-1ARC4640C
ERA-1A Series, Thin Film, 464Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C