ERA-1ARC4321C
Mfr.Part #
ERA-1ARC4321C
Description
RES SMD 4.32K OHM 1/20W 0201
Stock
975
In Stock :
975
Voltage - Rated DC :
25V
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Supplier Device Package :
0201
Resistance :
4.32kOhms
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
50mW
Datasheets
ERA-1ARC4321C
Panasonic ERA-1ARC4321C
ERA-1A Series, Thin Film, 4.32kOhms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C