ERA-1ARC4320C
Mfr.Part #
ERA-1ARC4320C
Description
RES SMD 432 OHM 0.25% 1/20W 0201
Stock
900
In Stock :
900
ERA-1A
Published :
2014
Packaging :
Cut Tape (CT)
Resistance :
432Ohms
Tolerance :
±0.25%
Power Rating :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
0201
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated DC :
25V
Datasheets
ERA-1ARC4320C
Panasonic ERA-1ARC4320C
ERA-1A Series, Thin Film, 432Ohms, 0.05W 1/20W, ±0.25%, -55°C~155°C